Jdi na obsah Jdi na menu
 


rvní BD-Live projekce (navíc s Harrym Potterem) je za námi. Před zahájením projekce došlo k jedné výrazné změně. David Yates dostal chřipku (přejeme brzké uzdravení) a po boku Dana Radcliffa usedl producent David Barron. 

Přeložené úryvky z odpovědí naleznete v článku.

 

 

Díky serverům Twitter a SnitchSeeker, které přinášely souběžný on-line zápis odpovědí Dana a Davida vám tak téměř bezprostředně můžeme poskytnout přeložené úryvky odpovědí. Předem se omlouvám za případné chyby. Moc mi to už nemyslí:)

Takže, co zaznělo během projekce:

 

Dan Radcliffe poznamenává, že je to vůbec první Blu-ray film, který vidí.

Nejoblíbenější scéna Dana Radcliffa: pronásledování Harryho drakem v Ohnivém poháru. Pro Davida je nejlepším momentem scéna s nemrtvými.

Dan by užil neviditelný plášť k vyloupení banky (vtip:)) a dalším nezbednostem.

Odbočka ke kriketu: po Anglii je Danovým oblíbeným týmem Indie. Též mluví o americké NFL, kde je fanouškem týmu New York Giants.

Dan říká, že je to poprvé, co vidí Prince od premiéry. Tvrdí, že je hrozné vidět se ve filmu.

O Felix Felicis: Dan by ho užil v opravdu vhodný okamžik.

O Jimu Broadbentovi (Křiklan): velmi tichý a plachý, když není na place. Oceňuje však jeho práci, zejména jak se popral se svým smutkem (myšleno, jak se vypořádává s onou vzpomínkou).

Dan prozradil, že on a Harry jsou si podobní ve zvědavosti, v lásce k přátelům atd. Dále prozradil, že postava Harryho nepřijme žádnou z Danových vlastností.

Během scény v úvodu v Křiklananově domě Dan a David společně prohlašují, jak je tato scéna pěkně udělaná, protože krásně zachycuje svět magie.

Dan zmiňuje, že mají s Rupertem dohodu, že pokud má jeden z nich narozeniny a nejsou poblíž sebe, nebudou si dávat dárky.

K Alanu Rickmanovi (Snape): David tvrdí, že se mu na něm líbí jeho pohled (či obočí), Dan má rád jeho suchý smysl pro humor.

Dan prozradil, že zbožňoval profesora Lupina, coby učitele obrany černé magie. 

O Bellatrix: Dan si myslí, že dokáže vypadat jak dítě, tak i jako ďábel. David dodává, že když se jí podíváte do očí, cítíte, jako by se v ní probouzel hněv.  

Tom Felton začal natáčet Relikvie koncem léta. On a Dan se stali dobrými přáteli díky Tomově přítelkyni, Jade, která je jednou z nejlepších Danových přátel.

Na otázku zda se Dan připojí na Twitter (jestli si tam zřídí účet) odpověděl, že ne. Nicméně dodává, že se mu líbí myšlenka být takhle v kontaktu s fanoušky a zformulovat myšlenku do 140 znaků považuje za výzvu.

Dan a David hovořili o kachličkách, které má v pokoji sirotčince Tom Raddle. Dodávají, že přesně takové jsou i na Ministerstvu kouzel.

Na otázku, kdo je lepší učitel lektvarů odpověděl Dan, že Křiklan i kvůli nedobrému vztahu mezi Harrym a Snapem.

Dan poznamenal, že zatímco postavy Rona a Křiklana jsou na plátně plné života, mimo kamery jsou spíš tišší. 

Oba hovoří o Hero Fiennesovi, který ztvárnil mladého Toma Raddla, a že se jedná o synovce Ralpha Fiennese.

K famfrpálu Dan prozradil to, že ač se jedná o let Londýnem nebo únik před drakem, všechno se odehrává před zeleným pozadím (green-screen G-stage), takže bolest je ve všech případech stejná. Hřiště je tak celé jen CGI.

K Relikviím Barron prozradil, že natáčení skončí koncem jara či začátkem léta. Pak bude následovat střižna a post produkce. Práce je tak na celý další rok.

Barron prozradil, že skutečný máslový ležák se bude prodávat v zábavním parku na Floridě a chutná opravdu dobře.

Dan prozradil, že nemá možnost se vyjadřovat k jeho kostýmům. Jak jdou filmy za sebou, jsou studenti v Bradavicích vidět míň a míň v robách.

Dan dále prozradil, že role v divadelní hře Equus mu dala více sebedůvěry.

K budoucí práci ve filmu Dan prozradil, že je to ještě daleko, a že teď má před sebou studium.

Oba poznamenávají, že zbožňují scénu ve Velké síni, když si k nim přisedne Luna ve lvím kostýmu. Její herecké kvality jen zvýrazňují onu scénu. Navíc onen kostým si Evanna navrhla sama. Šikulka:)

K polibku Rona a Levandule Dan poznamenal, že v ten den ztratil všechnu svou profesionalitu. Celý den si z Ruperta utahoval a vtipkovali spolu celý den. Řekl, že Matt Lewis si ho pro změnu dobíral ve Fénixovu řádu, když se měl líbat s Cho.

Jejich nejoblíbenější postavou z rodiny Weasleyů je Ron.

Britští herci, kterým se nepovedlo dostat do filmu, ač to chtěli: Jude Dench, Helen Mirren, Daniel Craig, Juliet Stevenson.  

Doupě je stísněné a celé nakřivo.

Dan prozradil, že nejsnazší scény k natáčení, jsou akční scény, protože se do nich může sám pustit. 

Dan a David prozradili, že pět herců bylo potvrzeno pro natáčení epilogu: Dan, Rupert, Emma, Tom, Bonnie.

Oba prozradili, že jejich nejoblíbenější záporák je, samozřejmě, Voldemort.

Dan prozradil, že když umřel Richard Harris, původní představitel Brumbála, tak jen plakal a plakal.

Danovou nejoblíbenější lokací je atrium na Ministerstvu kouzel. Pro Davida je to naopak společenská místnost Nebelvíru se všemi těmi detaily.

K otázce, kdo je víc otravný (zda Colin nebo Levandule), oba odpověděli, že Colin je roztomilý, ale Levandule je trochu ztřeštěná.

Dan ke scéně mezi Dracem a Harrym v umývárně poznamenal, že to bylo jako hrát si na „cowboye a indiány“.

Dan řekl, že během natáčení zlomil 7 hůlek. Devon Murray dokonce 8 a rekordmanem je David Thewlis s 12 zlomenými hůlkami.

Dan prozradil, že dostat se do Mrzimoru by bylo pěkné, ale i bezradné. Pro něj je tím správným místem Nebelvír.

Davidovou oblíbenou rostlinou by byla mandragora. Pro Dana je to naopak Ďáblovo osidlo, které shledává docela zábavným.

David uvedl, že kdyby nebyl Hagrid takový samotář, nemusel by se ujmout Aragoga, nebyl by pohřeb a Harry by se nedostal ke vzpomínce.

Otázka, jaké vzpomínky by si chtěli uchovat: Dan řekl, že určitě první den ve škole a vlastně i všechny ostatní vzpomínky. Aspoň by se mu nestalo, že by na něco zapomněl.

Dan prozradil, že byl jediný, kdo řekl Gary Oldmanovi, že Sirius zemře. Když pak Dan truchlil nad Brumbálovým tělem, prozradil, že ho stálé tahání Michaelova obličeje rozptylovalo.

Na otázku proč Harry vypadá smutně po téměř celou dobu, odpověděl David, že Harry není smutný, ale tváří se vážně a stále je obklopen nějakým štěstím.

Nápoj, který Brumbál pije v jeskyni je něco jako mléčná voda (mlečný mix) a pěna vycházející z Rupertových úst je vlastně vaječný bílek.

Kenneth Branagh Danovi prozradil, že aby se naučil na plátně plakat, měl by užívat dráždidlo na oči. Oči tak budou správně napuchlé.

Porovnání reakcí na úmrtí Siriuse a Brumbála: v případě Brumbála byl Harry jakoby nestranný divák (náhodný kolemjdoucí) a nemohl křičet bolestí. Zatímco v případě smrti Siriuse byl Harry uprostřed bitvy. S tím taky souvisela jiná reakce.

Dan prozradil, že Michael Gambon ještě nezačal natáčet scény pro Relikvie.

Brumbálův pohřeb NEBUDE v Relikviích, a to i přesto, že se neobjevil v Princi. Byla to velká debata mezi producenty a Stevem Klovesem, ale nakonec usoudili, že by ve filmu bylo příliš mnoho konců. 

Co se týká všemožných fám a špatné publicity kolem Dana: snaží se to brát s humorem, nezatěžovat si tím hlavu a mít kolem sebe přátele.

Dan říká, že mu budou chybět přátelé, které si udělal během natáčení a doufá, že se s nimi bude moci vídat i po skončení natáčení Harryho Pottera. 

Pro Dana je nejlepší Fénixův řád, zejména díky scénám s Gary Oldmanem.

Snape by byl dle Davida a Dana lepším mistrem v lektvarech než Křiklan i díky tomu, že "napsal" knihu lektvary podle Prince dvojí krve.

 

http://tapety-na-plochu.luksoft.cz/nahled-velky/harry_potter.jpg

Zdroj: potterweb.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář