Jdi na obsah Jdi na menu
 


Studio Wanrer Bros. umístilo na své stránky autentický scénář Steva Klovese k Princi dvojí krve. Scénář obsahuje jak pasáže, které nakonec byly z filmu odstraněny, tak i alternativní verze některých scén.

Scénář o celkové délce 162 stran si můžete prohlédnout ZDE: http://warnerbros2009.warnerbros.com/assets/screenplays/hpathbp_screenplay.pdf

V článku pak nalezneze menší info o scénách, které ve scénaři vypadaly trochu jinak, než v samotném filmu.
Verze scénáře obsahuje spoustu odlišností oproti konečné filmové podobě, např.:

- scéna se Snapem a neporušitelným sibem se odehrává před Harryho přemístětím do Blábolivého Brodu za Křiklanem.

- Kratochvilné kouzelnické kejkle jsou původně mnohem delší.

- sestříhaný byl i famfrpálový konkurz. Cormack se původně dostal do sporu s Ginny. Vadilo mu, že jde Ginny střílet na Rona, přestože je jeho sestra.

- dialog mezi Harrym a Ginny v Doupěti (než došlo na onu tkaničku) probíhal ve zcela jiném duchu. Vlastně o tkaničce se tady vůbec nepíše.

- jinak původně vypadala i scéna na poli a ze scénáře mi přišla dramatičtější, zejména mezi Harrym, Ginny a Šedohřbetem. Zničení Doupětě se zde nevyskytuje. Naopak scéna u Doupěte končí v momentě, kdy se Bellatrix vznese do vzduchu a zmizí.

- při souboji Draca s Harrym, těsně než dojde na zaklínadlo Sectumsepra, se Draco pokusí vyslat kletbu Crucio.

- líp probíhá i dialog mezi Harrym a  Brumbálem o Viteálech. Padne zde zmínka o jejich počtu a v momentě, kdy se Harry dotkne prstenu, tak se nám mělo ukázat víc flashbacků (záběr na podšálek aj.)

- ve scéně v jeskyni se prvně Harry, jako v knize, pokusí Viteál získat pomocí přivolávacího kouzla. Proběhne i dialog na loďce o mrtvolách v jezeře.

- závěr po zabití Brumbála též vypadal jinak. Potyčka mezi Snapem a Harrym je delší, včetně rozhovoru ("Máte sice oči po matce, ale jste stejný slaboch jako váš otec.").

- v závěru na věži je navíc i Ginny.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář